Aga Kiepuszewska

Agnieszka Kiepuszewska

Urodzona w 1984 roku, w Słupsku. Ukończyła I i II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku dyrygentura chóralna (2003-2008) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa (2008-2013). Stypendystka programu Socrates-Erasmus w Consevatorium di Santa Cecilia w Rzymie (2007).

W latach 2009-2015 związana z Operą Krakowska (m.in. jako konsultant wokalny przy musicalu „Mały Lord”). W latach 2011-2014 pracowała jako dyrygent i trener wokalny z krakowskim chórem gospel Joyful Voice oraz jaworzańskim chórem Gospel Wings.

Jej debiutancka płyta zatytułowana "Silence" miała premierę w 2012 roku (wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia). Aga Kiepuszewska wystąpiła również gościnnie m.in. na albumach: „Marysia – wiersze z Kazachstanu” Soundcheck, „Nils Project”, „Pamiętniki z powstania warszawskiego”, „Ty i ja” New Life M., „Piękna Pani”.

Wykonuje partię solową Marusi w operze „Czarodziejska Góra” z muzyką Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry (prapremiera na festiwalu Malta w Poznaniu, 2015). Wystąpiła w spektaklu-oratorium: „Pamiętniki z powstania warszawskiego” z muzyką Jerzego Satanowskiego w reżyserii Krystyny Jandy (Warszawa, 2014). Wykonuje partię wokalną w „Koncercie Brzezińskim” Nikoli Kołodziejczyka skomponowanym na 600-lecie miasta Brzeziny (zamówienie Filharmonii Łódzkiej i Festiwalu Kolory Polski, prapremiera 2014).

Kontynuuje poszukiwania swojego języka muzycznego, pisząc teksty, komponując nowe utwory i koncertując m.in. z Big Bandem Konglomerat, Orkiestrą Nikoli Kołodziejczyka oraz ze swoim zespołem Aga Kiepuszewska Quartet. Na poczatku 2017 r. roku ukaże się drugi autorski album artystki zatytułowany „Fala” (w wersji CD, elektronicznej np. iTunes oraz na płycie winylowej).